Organizacją WOLONTARIUSZY oraz KOMITETU PARAFIALNEGO w ramach przygotowań do ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY zajmuje się w naszej parafii ks. Piotr Burtan wraz z liderami: s. Franciszką i Anną Janus.

LEKTORZY SENIORZY

   Zapraszamy mężczyzn do podjęcia posługi w ramach niedzielnej Eucharystii. Aktualnie taką postawą ubogaca naszą parafię 5 panów, którzy podejmują posługę podczas Mszy o godz. 10.00 i 14.15. 

 

LEKTORZY

   Chłopcy od wieku gimnazjalnego mogą podjąć posługę czytania Słowa Bożego po ukończeniu specjalnego kursu, który co dwa lata ma miejsce w naszej parafii.

W zależności od wieku, lektorzy podejmują posługę podczas Mszy niedzielnych i w dni powszednie. Kształtowanie ducha odbywa się poprzez modlitwę i posługę liturgiczną oraz na cotygodniowych spotkaniach o godz. 18.45.

    Bieżące informacje na stronie: http://slo-wieliczka.blog.pl/


OAZA

   Ruch Światło - Życie ma w naszej parafii ponad czterdziestoletnią historię, podczas kórej wielu wieliczan zaczerpnęło z tej formy kształtowania swego życia po myśli Jezusa. Dzięki świadectwu wspólnie przeżywanej z rówieśnikami wiary łatwiej można kroczyć po mętnych przestrzeniach współczesności. Rózne są oczywiście ruchy religijne sprzyjające duchowemu rozwojowi - w naszej parafii działa Oaza, do której zapraszamy młodzież od klas gimnazjalnych po ... No właśnie, górnej granicy nie ma. 

   Spotkania ogólne - całej wspólnoty - odywają się w piątki o godz. 19.00 ( w salce "Meriba" w podziemiach wikarówki) i przeznaczone są zarówno dla dziewcząt jak i chłopców. W I piątki miesiąca spotykamy się już na Mszy świętej o godz. 18.00, w której uroczystą oprawę wszyscy pragniemy się włączać.

Moderatorem, czyli opiekunem duchowym w/w grup jest ks. Dawid Leśniak.

 

MINISTRANCI

    Posługę przy Ołtarzu Pańskim moga podjąć chłopcy od trzeciej klasy szkoły podstawowej i strasi. Każdy kandydat na ministranta jest wprowadzany przez około 8 miesięcy w powagę służby przy Ołtarzu i jej obowiązki. Po tym okresie jest włączany do wspólnoty ministrantów, w kórej nadal podejmuje formację zdobywając coraz to nowe umiejętności. Spotkania dla ministrantów mają miejsce w  salce "Meriba" w podziemiach wikarówki, w soboty o godz. 9.00.

 Moderatorem Ministrantów jest ks. Tomasz Bajer.

Celem Apostosltwa Modlitwy jest formowanie w szkole Eucharystii chrześcijan, oddanych Sercu Jezusa poprzez codzienne ofiarowanie siebie i modlitwę w intencjach wyznaczanych na każdy miesiąc przez Ojca Świętego.

 

Szczegółowe infromacje pod adresem Apostolstwa Modlitwy w Polsce: http://www.ampolska.co

Parafianie stworzyli Róże Różańcowe, których codzienna modlitwa oplata sprawy naszym rodzin, miasta, Ojczyzny i całego Kościoła. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca spotykają się po Mszy świętej o godz. 10.00 na tzw. "zmiankę tajemnic różańcowych"...

 

W dni powszednie na rozpoczęcie adoracji o godz. 8.30 podejmowana jest modlitwa różańcowa z rozważaniami przygotowanymi przez Wspólnotę Nieustającego Różańca.

 

Duchowym opiekunem Wspólnot Różańcowych jest ks. Piotr Burtan.

 

Więcej infromacji o duchowości i historii Grup Żywego Różańca po adresem: http://www.rozaniec.dominikanie.pl/003.html

PARAFIALNY ZESPÓŁ CHARYTATYWNY 

Wolontariusze podejmują bezinteresowną posługę poprzez przeprtowadzanie zbiórek pieniężnych przy kościele w ramach ogłaszanych składek pomocowych, zarówno na cele parafian, jak i potrzeb Kościoła w świecie oraz rozdysponowują zebrane środki wśród potrzebujących. Od wielu już lat wolontariuszami zespołu kieruje pani Maria Kmiecik i do niej należy zgłąszać chęć współpracy w dziele niesienia pomocy potrzebującym w ramach zorganizowanych działań. 

           ****************************************************************************************

PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS

W roku obecnym zainaugurował przy naszej parafii swoją działaność Parafialny Zespół Caritas  zlokalizowany w gabinecie Poradni Życia Rodzinnego (obok sali św. Kingi - nad garażami). Parafialny Zespół służy pośrednictwem w pozyskiwaniu pomocy poprzez Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Parafianie o udokumentowanej trudnej sytuacji życiowej mogą zgłosić się do punktu celem zaczerpnięcia owej pomocy.

Osobą kierującą oddziałem Caritas jest s. Hiacynta, dyżurująca w punkcie Caritas we wtorki w godz. 11.00 - 12.00 i środy w godz. 14.00 - 15.00  (wówczas można dzwonić pod numer tel. 696101482

KURSY PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Przy naszej parafii organizowane są Kursy przedmałżeńskie w drugie weekendy miesiąca. Ponieważ Kursy sa organizowane przez Wydział Duszpasterstwa naszej Archidiecezji zapisów należy dokonywać telefonicznie pod numerem telefonu: 12 628 81 49(50). Kursy odbywają się w sali św. Kingi (nad parafialnymi garażami) w godz. od 9.00 do ok.15.00.

Z ramienia parafii Kursy koordynuje ks. Piotr Burtan.

 

Więcej infromacji pod dresem Wydziału Duszpasterstwa Rodzin: 

http://www.diecezja.pl/narzeczeni/kursy-przedmalzenskie/katechezy-dwudniowe.html

            **************************************************************************************

PORADNIA ŻYCIA RODZINNEGO

Dyżur Doradcy pani Katarzyny Piwowarczyk - w czwartki od godz. 17.00 do 18.00, w gabinecie obok sali św. Kingi.

Śpiew odgrywa ważną rolę w celebracji liturgicznej, dlatego potrzeba aby był odpowiednio przygotowany i poprowadzony. Od wieków dla tego celu powoływano do istnienia chóry parafialne. Na chwilę obecną w naszej parafii działa Schola, która animuje śpiew podczas niedzielnych Mszy świętych o godz. 8.30. Repertuar muzyczny opiera się często o wielogłosowe opracowania oraz chorał gregoriański.

Chór prowadzi pan Piotr Windak, student krakowskiej Akademii Muzycznej.

Próby odywają się piątki o godz. 19.00 i w niedzielę o godz. 7.45

Schola działająca przy parafii nieprzerwanie od 2005 roku pod dyrekcją pani Agnieszki Korczyńskiej - nauczyciela Szkoły Muzycznej I stopnia oraz Szkoły Podstawowej w Wieliczce - gromadzi dzieci, młodzież i dorosłych od szóstego roku życia wzwyż. Animując śpiewem niedzielne Msze święte o godz. 11.30 zachęca do uczestnictwa w Eucharystii ogromne rzesze dzieci i ich rodziny. Klemenciaki uświetniają także różne nabożeństwa, sluby, pomagają dziociom ze SP nr 2 w śpiewie podczas I Komunii Świętej. Biorą udział w przeglądach i konkursach o tematyce religijnej - koncertowali we Włoszech, w Paryżu, w Krakowie, Gdowie, Chełmku i Nowym Targu. Z powodzeniem współtworzą koncerty grupujące wszystkie chóry wielickie. Dla wielu dzieci uczestnictwo w scholi to początek przygody z muzyką, którą kontunuują w szkołach muzycznych rozwijając odkryty tutaj talent.

Próby odbywają się w soboty i niedziele o godz. 10.00 w sali św. Kingi.


Więcej informacji oraz galerie foto i audio znajdziemy na stronie: http://www.klemenciaki.pl

Wspólonta ludzi młodych duchem a ciałem "w trzecim wieku", którzy chcą przerwać monotonię codzienności na starość, w okresie wdowieństwa czy też szukają odskoczni od tego, co proponuje świat. Comiesięczne spotkania odbywają się przy symbolicznej kawie i drożdżówce, co tworzy rodzinny klimat wspólnego stołu. Oprócz czasu na pogawędkę jest czas na zaczerpnięcie z ciekawego programu filmowego (często nie emitowanego w polskiej telewizji). W okresie wiosennym i wczesną jesienią organizowane są wspólne wyjazdy, podczas których nie brakuje okazji do spotkania z człwoiekiem i Panem Bogiem w ciekawych zakątkach Polski południowej. 

Spotkania odbywają się w drugie środy miesiąca (poza wakacjami) w sali św. Kingi (nad parafialnymi garażami) w godz. 16.00 - 18.00. a organizatorami są małżonkowie Romana i Władysław Radlińscy.                                   

Ze strony duszpasterzy w spotkaniach uczestniczy ks. Dawid Leśniak.

Dzisiaj jest

środa,
23 sierpnia 2017

(235. dzień roku)

Święta

Środa, XX Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Polecamy strony