Koncert Papieski

Zapraszamy do przeczytania i oglądnięcia relacji z pięknego koncertu, który odbył się w naszym kościele w dniu rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra.

Czytaj tutaj

Jubileusz "Dwójki"

W sobotę 14 października w naszym kościele parafialnym została odprawiona uroczysta Eucharystia z okazji jubileuszu 145-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieliczce. Mszę św. celebrował ks. Tomasz Bajer, który jest obecnie katechetą uczniów dostojnej "Jubilatki".

Wielicki Dzień Papieski

8 października przeżywaliśmy w Polsce XVII Dzień Papieski. Ważnym akcentem tego wydarzenia w naszej parafii była zbiórka podpisów pod inicjatywą obywatelską chroniącą życie dzieci poczętych, szczególnie tych z wrodzonymi wadami genetycznymi. Pragnęliśmy w ten sposób dać świadectwo wierności nauczaniu Jana Pawła II, dla którego życie ludzkie było wartością nadrzędną.

Nie zabrakło także ofiar dla stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wszystkim ludziom dobrego serca za ich dar bardzo dziękujemy.

Po południu odbyło się spotkanie dotyczące historii życia i powołania św. Brata Alberta, którego 100. rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku. Siostra Agnieszka ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek opowiadała również o duchowym przywiązaniu Karola Wojtyły do postaci Brata Alberta.

W Dniu Papieskim nie mogło zabraknąć także słodkiego przysmaku. Młodzież z Wadowic przywiozła dla uczestników popołudniowego spotkania papieskie kremówki.

Jubileusz w Kopalni

W czwartek (5 października) ks. bp Jan Zając odprawił w kaplicy św. Kingi Mszę św. z okazji 60-lecia powstania wielickiego koła osób niedowidzących.

Poświęcenie różańców

Podczas niedzielnej Mszy św. dla dzieci (1 października) dzieci klas trzecich szkoły podstawowej, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej, otrzymały swoje różańce. Prośmy, aby Matka Boża była ich przewodniczką na drodze do spotkania z Panem Jezusem.

Z wizytą w Stolicy

We wtorek 26 września Wspólnota Młodzieży Niepełnosprawnej dzięki zaproszeniu Pani Poseł Urszuli Ruseckiej udała się do Warszawy, gdzie zwiedziła Sejm. Ponadto młodzież wraz z rodzicami i opiekunami nawiedziła Grób Nieznanego Żołnierza, warszawską Starówkę i Katedrę z grobem Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Całość pięknego i wyjątkowego dnia zwięńczyła Msza święta w kościele Ojców Jezuitów.

Pielgrzymka Koła Seniora

W sobotę 16 września Koło Seniora naszej parafii udało się wraz z ks. proboszczem Andrzejem Kamińskim na pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych i kościołów, które w historii Polski miały wielkie znaczenie.

Nawiedziliśmy zbudowany na początku XII w. romański kościół p.w. św. Jana Chrzciciela w podkrakowskim Prandocinie. Tu w 1222 roku osiedlili się Cystersi opiekując się kościołem również po przeniesieniu się, po jakimś czasie, do podkrakowskiej Mogiły. Podziwialiśmy kunszt dwunastowiecznych mistrzów budownictwa, bo jest to jeden z piękniejszych zabytków architektury romańskiej w Polsce.

W Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach, gdzie można zobaczyć replikę „Świętego Domku” z Nazaretu, uczestniczyliśmy w liturgii Mszy św.

Modliliśmy się również w kościele św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie. Podziwialiśmy piękno architektury i wyposażenie kościoła, o który długi czas troszczyli się Ojcowie Paulini. Natomiast w kościele Narodzenia NMP modliliśmy się przed wizerunkiem Matki Bożej Mirowskiej, wzorowanym na ikonie Salus Populi Romani z Bazyliki Matki Bożej Śnieżnej w Rzymie.

W Wiślicy natomiast, prastarej stolicy Wiślan, w Bazylice Narodzenia NMP mogliśmy zobaczyć figurę Matki Bożej Uśmiechniętej zwaną „Łokietkową”. Przed tą figurą (z ok. 1300 r.) król Władysław Łokietek prosił o pomoc w zjednoczeniu Polski. Posąg Matki Bożej „Łokietkowej” ukoronowany został 17 lipca 1966 r. przez Kardynała Stefana Wyszyńskiego w ramach obchodów tysiąclecia Chrztu Polski. My też w tym miejscu modliliśmy się o łaski potrzebne dla naszej Ojczyzny.

Poświęcenie nowej sali gimnastycznej

W dniu 13 września ks. kard. Stanisław Dziwisz poświęcił nową salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 3 w Wieliczce. W uroczystości wzięli udział nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz przedstawiciele lokalnego samorządu.

XXV Pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniu 10 września odbyła się tradycyjna Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Podczas liturgii została poświęcona nowa sukienka dla Cudownego Wizerunku Matki Bożej. W pielgrzymce wzięła w niej udział 50-osobowa grupa z naszej parafii wraz z ks. Proboszczem.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018

Mszą św. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. W modlitwie prosiliśmy dobrego Boga o dary Ducha Świętego na czas nauki.