OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

25 VI 2017

 

 

1.    W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominali:

- we wtorek - Najświętszą Maryję Pannę Nieustającej Pomocy

- w środę - św. Ireneusza, biskupa i męczennika

- w czwartek - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

- w sobotę - pierwszą miesiąca, zapraszamy na Mszę świętą o godz. 8:00 z intencją wynagradzającą za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP a po niej na różaniec

 

2.    Pożegnaliśmy uroczyście ks. Prałata Zbigniewa Gerle a już w przyszłą niedzielę powitamy w naszej parafii nowego Księdza Proboszcza, którym wedle woli Księdza Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego został ks. kanonik Andrzej Kamiński, dotychczasowy Proboszcz Parafii św. Andrzeja Apostoła w Szaflarach. Uroczysta Msza święta z liturgicznym objęciem urzędu proboszcza odbędzie się 2 lipca o godz. 10:00.

 

3.    W związku z wakacjami zmienia się harmonogram posług parafialnych:

- Msze święte w dni powszednie będą sprawowane o godz. 7:00, 8:00 i 18:00

- kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i soboty w godz. 11:00 -12:00 oraz w czwartki 16:00 - 17:30

 

4.     Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym nasza świątynia może zachwycać blaskiem!

 

5.    Parafianom i turystom życzymy potrzebnych sił na kolejny tydzień - dla jednych wzmożonej pracy, dla innych wakacyjnych urlopów.

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

18 VI 2017

 

 

1.    W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominali:

- w poniedziałek - św. Romulada, opata i założyciela Zakonu Kamedułów

- w środę - św. Alojzego Gonzagę, zakonnika

- w piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych)

- w sobotę - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

 

2.    Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację procesji Bożego Ciała - poszczególnym grupom za przygotowanie ołtarzy, służbie liturgicznej, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwoneczkami, osobom niosącym feretrony i baldachim, orkiestrze dętej Kopalni Soli, chórowi LUTNIA, służbom porządkowym policji i straży miejskiej oraz służbie medycznej… Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

 

3.    Zapraszamy do podziękowania Panu Bogu za kończący się rok szkolny - Msza święta w intencji uczniów i nauczycieli szkół z naszej parafii w piątek o godz. 8:00.

 

4.    Liturgiczna Służba Ołtarza - ministranci, lektorzy, oaza - zakończy swój rok formacyjny Mszą świętą w piątek o godz. 18:00.

 

5.    Zapraszamy na koncert organowy Tomasza Soczka, który odbędzie się w naszym kościele w sobotę 24 czerwca o godz. 19:00.

 

6.     Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, zwłaszcza Apostolstwu Modlitwy oraz Róży Misyjnej - za ofiary na renowację sukienki Matki Bożej Łaskawej.

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

11 VI 2017

 

1.     W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominali:

- w poniedziałek - bł. Piotra Dańkowskiego, kapłana i męczennika

- we wtorek - św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła

- w środę - bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

- w czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

- w sobotę - św. Brata Alberta, zakonnika

 

2.     Zachęcamy do pielęgnowania nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w czerwcu codziennie sprawujemy o godz. 17:30. W naszych intencjach chciejmy prosić o święte powołania do życia małżeńskiego, kapłańskiego i zakonnego.

 

3.     W środę zapraszamy na spotkanie Koła Seniora - sala św. Kingi, godz. 15:30.

 

4.      W Uroczystość Bożego Ciała w naszym kościele Msze święte odbędą się wedle porządku niedzielnego. Wieczorem nabożeństwo o 17:30 bez procesji. Po Mszy św. o godz. 10:30 z naszego kościoła wyruszy procesja ulicami: Zamkową, Rynek Górny, Sikorskiego, ks. Goliana, Legionów i Brata Kosiby do kościoła ojców franciszkanów.

Prosimy o nie parkowanie samochodów na trasie procesji.

 

Zwracamy się z gorącą prośbą o udekorowanie domów i wybudowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach: na Rynku Górnym - rzemieślnicy, kupcy i przedsiębiorcy zrzeszeni w Cechu Wielickim, przy szybie "Regis" - górnicy, przy Szkole Podstawowej nr 2 - młodzież, przy kościele św. Franciszka - Trzeci Zakon Świeckich i grupy modlitewne. Przy ołtarzach śpiewa Chór Towarzystwa Śpiewaczego "Lutnia". Zapraszamy do udziału w procesji dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia dzwoneczkami.

 

5.     W wieczór Bożego Ciała zapraszamy na koncert "Solne Uwielbieni", który odbędzie się na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce - początek o godz. 19:00.

 

6.     Caritas Archidiecezji Krakowskiej zaprasza osoby starsze i niepełnosprawne, zamieszkałe na terenie Gminy Wieliczka do Ośrodka Wsparcia Dziennego Campus Misericordiae w Brzegach. Dzień Otwarty tejże placówki odbędzie się w niedzielę 25.06 w godz. 10:00 -18:00 - serdecznie zapraszamy!

 

7.      Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, zwłaszcza za ofiary na renowację sukienki Matki Bożej, która już została zamontowana po renowacji.

 

8.     Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wdzięczności za posługę proboszczowską ks. Prała Zbigniewa Gerle, jaką pełnił w naszej parafii przez 23 lata. Uroczysta Msza święta będzie sprawowana 18.06 o godz. 18:00 a po niej koncert z okolicznościowymi podziękowaniami. Niechaj ta wspólna modlitwa będzie naszym najpiękniejszym darem dla Księdza Prałata Zbigniewa.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

4 VI 2017

 

 

1.     W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:

- w poniedziałek - Święto NMP Matki Kościoła

- w czwartek - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

- w piątek - św. Efrema, diakona i doktora Kościoła

- w sobotę - wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa

- w przyszłą niedzielę - Uroczystość Najświętszej Trójcy

 

2.     W dniu dzisiejszym za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

3.     W poniedziałek zapraszamy na spotkanie do Bierzmowania uczniów klas pierwszych gimnazjum - godz. 18:30 - spotkanie odbędzie się w kościele.

 

4.     W środę zapraszamy dziewczęta z klas drugich gimnazjum na spotkanie do Bierzmowania - godz. 18:30, sala św. Kingi.

 

5.      W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków na próbę w dniu 09.06 (piątek) godzina 18:30 ( po wieczornej Mszy Świętej) w naszym kościele.

 

6.     Caritas Archidiecezji Krakowskiej zaprasza osoby starsze i niepełnosprawne, zamieszkałe na terenie Gminy Wieliczka do Ośrodka Wsparcia Dziennego Campus Misericordiae w Brzegach. Dzień Otwarty tejże placówki odbędzie się w niedzielę 25.06 w godz. 10:00 -18:00 - serdecznie zapraszamy!

 

7.     Dzisiaj  na dziedzińcu Zamku Żupnego od 10:00 – 15:00 organizowana jest wystawa kolekcjonerska Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych. O godzinie 12 –tej rozpoczynają się pokazy: gimnastyki sportowej, fitness, tańca, szabli polskiej i japońskiej oraz spotkanie z podróżnikiem i pasjonatem Wieliczki.

WSTĘP WOLNY !

 

8.      Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom - posłuchajmy jeszcze o wspomnianym przed tygodniem Adasiu…

 

 

Dzisiaj jest

wtorek,
27 czerwca 2017

(178. dzień roku)

Święta

Wtorek, XII Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Polecamy strony