IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

11 III 2018

Zapraszamy do rozważania Męki Pana Jezusa w czasie nabożeństw pasyjnych:

- w piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.15 dla dzieci, a o godz. 17.00dla dorosłych i młodzieży w tym tygodniu Poetycka Droga Krzyżowa

- w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00

W rozpoczynającym się tygodniu swoje Wielkopostne Rekolekcje przeżywać będą dzieci. Uprzejmie prosimy rodziców i wychowawców o pomoc w sprawnym i bezpiecznym przeprowadzeniu tych ćwiczeń. Plan dzieci otrzymały w szkołach. Jest także na naszej stronie internetowej, w gablotach oraz na drzwiach kościoła.

Jutro o 17.30 modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych.

W środę 14 marca o godz. 16.00 w sali św. Kingi spotkanie Koła Seniora.

Wspólnota Nieustającego Różańca Świętego im. św. Jana Pawła II zaprasza na Mszę świętą w środę 15.03. na godz. 18.00

Przed kościołem rozprowadzane są baranki paschalne Caritas i kwesta na rzecz ubogich z naszej parafii prowadzona przez Zespół Charytatywny.

22 marca nasza parafia została zaproszona do Centrum św. Jana Pawła II na Archidiecezjalne nabożeństwo ku Jego czci. Msza św. o godz. 17.00.  Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.

W następną niedzielę na Mszy św. o 11.30 zostaną poświęcone książeczki dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

Składka na Gorzkich Żalach w najbliższą niedzielę będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

W następną niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie młodzież. To kolejna okazja do modlitwy o dobrą żonę i dobrego męża oraz do refleksji na temat miłości. Po Mszy św. zapraszamy młodych na spotkanie przy herbacie w „Meribie”. Więcej informacji na stronie facebookowej: "Idę na WOM - Wielickie Ostatki Młodzieżowe".

23 marca z Wieliczki po raz kolejny wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. To prawdziwe wyzwanie, polegające na pokonaniu nocą w samotności i milczeniu wybranej trasy o długości ponad 40 km, połączone z rozważaniem Męki Pańskiej. Okazja do zmiany i otwarcia się na Boga i bliźniego poprzez ćwiczenie duchowe i fizyczne. Tegoroczną Ekstremalną Drogę Krzyżową rozpocznie Msza Święta, która zostanie odprawiona w kościele pw. św. Sebastiana o godzinie 20.00

Na trwający czas przemiany i nawrócenia życzymy wszystkim światła Ducha Świętego.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

4 III 2018

Zapraszamy do rozważania Męki Pana Jezusa w czasie nabożeństw pasyjnych w naszym kościele:
- w piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.15 dla dzieci, a o godz. 17.00 dla dorosłych
- w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00

Gorąco zapraszamy do licznego udziału w  parafialnych rekolekcjach wielkopostnych, które prowadzi ks. Prof. Jacek Siewiora. Nauki będą dzisiaj na każdej Mszy Świętej oraz jutro, we wtorek i środę podczas Mszy świętych o godz. 8.00 i 18.00. Nauki stanowe będą po wieczornej Eucharystii – w poniedziałek dla młodzieży; we wtorek dla mężczyzn a w środę dla kobiet. W  poniedziałek o godz. 10.00 Msza Święta dla chorych i starszych z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi św. Rodziny naszych starszych i chorych prosimy o pomoc w przybyciu do kościoła.

Zapraszamy także na codzienną Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i Adorację Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi w dni powszednie od 7.00 do 8.00 i od 17.30 do 18.00. W niedziele podczas Mszy świętych.

Przed kościołem rozprowadzane są baranki paschalne Caritas

W następną niedzielę przed  kościołem po każdej Mszy św. odbędzie się kwesta na rzecz ubogich z naszej parafii prowadzona przez Zespół Charytatywny.

Na czas Świętych Rekolekcji, przemiany i nawrócenia życzymy wszystkim światła Ducha Świętego.