OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 V 2017

 

1.     W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:

- dzisiaj wspominamy św. Jana Nepomucena, którego odnowiona figura znalazła miejsce w kapliczce przy parkingu obok kościoła

- we wtorek - wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy

- w środę - wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

- w piątek - wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana

- w sobotę - wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa

- w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

2.     W tym tygodniu zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na rocznicę I Komunii świętej, podczas Mszy świętych o godz. 18:00:

- w poniedziałek - dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Montessori

- we wtorek - dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3

 

3.      Zakradł się błąd w ogłoszeniu o pielgrzymce organizowanej przez naszą Caritas w Wieliczce do Lwowa. Jej termin to: 23-25.06.2017. Zapisy w sklepiku pod dzwonami.

 

4.      W przyszłą niedzielę Msza w intencji rzemieślników wielickich o godz. 10:00 z okazji 30lecia Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców.

 

5.     Stowarzyszenie "Wdzięczni za Ojczyznę" zaprasza na spotkanie z publicystą i historykiem - panem Leszkiem Żebrowskim - zatytułowane: "Działalność Brygady Świętokrzyskiej na przykładzie wyzwolenia obozu w Holiszowie", które odbędzie się we wtorek 30.05. o godz. 17:00 w sali św. Kingi.

 

6.      Na koniec - smutna wiadomość - zmarł Tata ks. Bogdana Korduli. Pogrzeb odbędzie się w kościele Narodzenia NMP w Myślenicach, w najbliższą środę o godz. 13:00. Jest organizowany wyjazd autokarowy na pogrzeb - zapisy: dziś w zakrystii a jutro w sklepiku pod dzwonami.

A już teraz pomódlmy się za ś.p. Bronisława - Wieczne odpoczywanie…

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 V NIEDZIELA WIELKANOCNA

14 V 2017

 

1.     W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:

- we wtorek - Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski

- w czwartek - wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana i założyciela Zakonu Marianów

- w sobotę - wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana naszej archidiecezji niosącego Dobrą Nowinę wśród zesłańców w Kazachstanie

 

2.     Cieszymy się dzisiaj Uroczystością I Komunii świętej naszych małych parafian a przy okazji informujemy, że rocznicę I Komunii świętej będziemy przeżywali podczas Mszy świętych o godz. 18:00:

- w poniedziałek 22.05 - zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Montessori

- we wtorek 23.05 - zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3

 

3.     Wspólnota Nieustającego Różańca im. św. Jana Pawła II zaprasza na Mszę świętą w poniedziałek 15.05 o godz. 18:00.

 

4.     W sobotę 20.05 Koło Seniora organizuje pielgrzymkę do Prandocina, Piotrkowic, Pińczowa i Wiślicy. Wyjazd o godz. 7:00 spod Poczty. Zapisy w sklepiku pod dzwonami.

 

5.     Również w przyszłą sobotę zapraszamy na III Festyn Rodzinny organizowany przez Świetlicę św. Kingi. Odbędzie się on na dziedzińcu przy budynkach parafialnych i świetlicowych w godzinach 13:00 - 18:00.

 

6.     W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na budowę kościoła w Bodzanowie.

 

7.     Także w przyszłą niedzielę zapraszamy na kolejny "Marsz dla życia i rodziny", który przejdzie ulicami Krakowa - początek o godz. 10:00 na Placu Matejki. Po zakończeniu marszu odbędzie się piknik rodzinny w Parku im. Henryka Jordana, a na nim m.in. koncert zespołu Joszko Brody z dziećmi.

 

8.     Z inicjatywy grupy parafian każdego 16 dnia miesiąca o godz. 15:00, od maja do października, będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego a po niej zabrzmi pieśń "Barka" - wszystko to przy pomniku Jana Pawła II w Alei Jana Pawła II.

 

9.     W sklepiku pod dzwonami można nabyć piękny album "Miasto Młodych" z pamiętnych wydarzeń ŚDM na Brzegach.

 

10. Zapraszamy na pielgrzymkę organizowaną przez naszą Caritas w Wieliczce do Lwowa, w terminie: 23-25.05.2017. Zapisy w sklepiku pod dzwonami.

 

11. Serdecznie zapraszamy na koncert z okazji urodzin św. Jana Pawła II, który odbędzie się w niedzielę 21.05 na placu przed Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie o godz. 11:30. W koncercie wezmą udział wieliccy artyści oraz mieszkańcy.

 

12. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i za składanie ofiar, z których utrzymujemy działalność parafii!

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

7 V 2017

 

 

1.    W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:

- w poniedziałek - Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji krakowskiej, pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za emerytowanego ordynariusza naszej diecezji ks. kard. Stanisława Dziwisza

- w sobotę - wspomnienie NMP z Fatimy

- w przyszłą niedzielę - w Krakowie odbędzie się uroczysta procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika, początek o godz. 9:00.

 

2.    W niedzielę 14.05 będziemy przeżywali uroczystość I Komunii świętej podczas Mszy świętych o godz. 10:00, 11:30 i 13:00. Zachęcamy do wybrania takich godzin uczestnictwa we Mszy niedzielnej, aby wziąć pod uwagę te uroczyste wydarzenia rodzinne, zwłaszcza że w tym roku do komunii przystępują bardzo liczne roczniki dzieci.

 

3.    Już dzisiaj pragniemy poinformować, że rocznicę I Komunii świętej będziemy przeżywali podczas Mszy świętych o godz. 18:00:

- w poniedziałek 22.05  - zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Montessori

- we wtorek 23.05 - zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3

 

4.    Zapraszamy na spotkanie Koła Seniora w najbliższą środę o godz. 15:30 do sali św. Kingi.

 

5.    Miło nam poinformować, że po 41-latch wróciła z renowacji figura św. Jana Nepomucena, która została umieszczona w kapliczce przy parkingu od południowej strony kościoła.

 

6.     Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej świątyni, dzięki którym można utrzymywać blask jej świetności!

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 III NIEDZIELA WIELKANOCNA

30 IV 2017

 

1.     W Liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:

- w poniedziałek - wspomnienie św. Józefa, robotnika

- we wtorek - wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

- w środę - Uroczystość NMP Królowej Polski

- w czwartek - wspomnienie św. Floriana, męczennika i patrona strażaków

- w piątek - wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana

- w sobotę - Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

 

2.     Rozpoczynamy miesiąc maj, w którym z dziecięcą ufnością zwracamy się do Maryi poprzez nabożeństwa majowe. Modlić się będziemy za Kościół, Ojca Świętego, Ojczyznę, rodziny, maturzystów, o powołania. Zapraszamy codziennie na majówki o godz. 17:30.

      Również serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe na rondzie ŚDM w Brzegach - początek o godz. 20:00, pierwsze nabożeństwo już dzisiaj a kolejne w poszczególne niedziele maja.

 

3.     W Uroczystość NMP Królowej Polski Msze Święte odprawimy o godz.: 6:00, 7:00, 8:30, 10:00 - w intencji Ojczyzny, oraz 17:00 i 18:00.

 

4.     W poniedziałek zapraszamy na majówkę z modlitwą w intencji dzieci nienarodzonych, których życie jest zagrożone.

 

5.     W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, wtorek i czwartek.

 

6.     Spotkań do bierzmowania dla uczniów klas drugich gimnazjum w miesiącu maju nie będzie - zachęcamy ich do uczęszczania na nabożeństwa majowe.

 

7.     Młodzież maturalną zapraszamy 3 maja na Mszę świętą o godz. 18:00 w intencji pomyślnego zdania egzaminów.

 

8.     W I czwartek miesiąca zapraszamy na Noc Nikodema - adorację w ciszy kościoła, od godz. 20:00 do 22:00.

 

9.     Możliwość spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca - rano od godz. 7:00 do 8:00 i popołudniu od 16:00 do 18:00, z dodatkową Mszą o godz. 17:00.

 

10.  W sobotę będziemy odwiedzali chorych z posługą duszpasterską.

 

11.   Dziękujemy za wsparcie zbiórki na rzecz pomocy humanitarnej dla Syrii - wolontariusze Zespołu Charytatywnego zebrali w ubiegłą niedzielę 13.309 zł 58 gr., 101 $, 12€, 20 franków szwajcarskich oraz 5 koron czeskich. Bóg zapłać zarówno ofiarodawcom jak i wolontariuszom za przeprowadzenie tej kwesty!


12. Fundacja Mali Mistrzowie zaprasza na międzynarodowy, charytatywny turniej w piłce nożnej, który odbędzie się w przyszły weekend od 5 do 7 maja na Małopolskiej Arenie lekkoatletycznej. W trakcie turnieju zawodnicy Górnika Wieliczka zagrają dla Róży Zaręby, a także przeprowadzą zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację. Więcej informacji na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

23 IV 2017

 

 

 

1.    Zechciejmy dzisiaj rodzinnie uczcić tajemnicę Miłosierdzia Bożego poprzez odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego, czy rozważenie Męki Pańskiej w Godzinie Miłosierdzia - o 15:00.

 

2.    W tym tygodniu będziemy przeżywali:

- w poniedziałek - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

- we wtorek - Święto św. Marka Ewangelisty, to patron naszego Metropolity, zechciejmy w tym dniu otoczyć naszą modlitewną pamięcią abp Marka Jędraszewskiego.

- w sobotę - Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

 

3.    Zespół Charytatwyny kwestuje dzisiaj przed kościołem na rzecz ofiar konfliktu w Syrii.

 

4.    Bóg zapłać za modlitewne i finansowe wspieranie naszej parafii!

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

16 IV 2017

 

 

1.     Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do tak pięknego przeżywania czasu Triduum i Świąt - dziękujemy siostrom Hiacyncie i Franciszce z ich pomocnikami za przygotowanie dekoracji w Ciemnicy, w Grobie Pańskim oraz przygotowanie kościoła do liturgicznych obrzędów; Liturgicznej Służbie Ołtarza chłopców i dziewcząt oraz seniorów - dziękujemy za przeprowadzenie nas przez Liturgię tych dni; chórowi Marana Tha i orkiestrze pod przewodnictwem p. Piotra Windaka za muzyczną oprawę Świętego Triduum; Strażakom OSP w Wieliczce za wartę honorową przy Grobie Pańskim; Orkiestrze górniczej Kopalni Soli Wieliczka za uświetnienie procesji rezurekcyjnej a Straży Miejskiej i Policji za zabezpieczenie trasy tejże procesji. Dzięki tak wielu zaangażowanym rzeczywiście budujemy jedną rodzinę Kościoła - Bóg zapłać za służbę i okazaną pomoc!

 

2.     Dziękujemy także wszystkim ludziom dobrego serca, którzy podzielili się konkretnymi produktami składając TYTKI MIŁOSIERDZIA oraz wypełniając wczoraj kosz na "święconkę". To bardzo konkretny uczynek miłosierdzia wobec potrzebujących z naszej parafii - niechaj Pan Bóg wynagrodzi tę ofiarę!

 

3.     Wchodzimy w czas radosnego świętowania oktawy wielkanocnej - jutro Msze święte według porządku niedzielnego. W niedzielę Zmartwychwstania i poniedziałek wielkanocny nie będzie w naszym kościele adoracji.

 

4.     W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę przygotowująca nas do Święta Miłosierdzia Bożego, które przypada w przyszłą niedzielę. Codziennie będziemy tę nowennę odprawiali o godz. 17:45.

 

5.     Z racji trwającej oktawy Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 

6.     W przyszłą niedzielę - Miłosierdzia Bożego - będzie przeprowadzona ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz ofiar syryjskiego konfliktu, trwającego już od 6 lat. 

 

7.     Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego oraz za ofiary na rzecz naszej świątyni, zwłaszcza II róży męskiej im. św. o. Maksymiliana Kolbe.

 

8.     Wszystkim Parafianom życzymy pokoju i nadziei płynących od Chrystusa Zmartwychwstałego, aby wszelkie ciemności rozpraszało światło Jego łaski.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 NIEDZIELA PALMOWA

9 IV 2017

 

1.     Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w czas Wielkiego Tygodnia, którego kulminacją będą wydarzenia Triduum Sacrum:

 

- w Wielki Czwartek w naszym kościele nie będzie Mszy świętych porannych, to dzień łączności z Biskupem diecezji i Mszą krzyżma świętego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 a po niej na adorację Pana Jezusa w "Ciemnicy" do godz. 24:00.

 

- w Wielki Piątek przeżywamy post ścisły w dniu śmierci Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15:00 poprzedzone nowenną do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00, po niej możliwość uczczenia Ukrzyżowanego Chrystusa oraz adoracja w Grobie Pańskim przez całą noc. W Wielki Piątek nie sprawuje się Ofiary Mszy Świętej.

 

- w Wielką Sobotę trwamy w cichej adoracji Jezusa. W godzinach od 9:00 do 17:00 odbywać się będzie poświęcenie pokarmów, co pół godziny, przy krzyżu misyjnym. Zwyczajem lat poprzednich zachęcamy do podzielenia się święconką z potrzebującymi - będzie przy krzyżu wystawiony specjalny kosz na tę pomoc. Poświęcenie pokarmów na osiedlu Lekarka o godz. 11:00.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20:00 - przynieśmy na nią świece potrzebne przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych. Zakończymy Wigilię Paschalną procesją rezurekcyjną wokół wielickiego Rynku ok. godz. 22:00.

 

2.     Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu się do świąt wielkanocnych poprzez skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania. Wielkanocna spowiedź parafialna w naszym kościele odbędzie się w Wielką Środę w godz.: 8:00 - 18:00, w związku z czym nie odbędzie się uroczysta forma nabożeństwa nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

3.     Zapraszamy dzisiaj na Drogę Krzyżową ulicami Wieliczki. Początek o godz. 19:00 przy klasztorze oo. Franciszkanów, następnie przejdziemy ulicami: Brata Kosiby, Legionów, Goliana, Sikorskiego, Rynek Górny, Batorego, Limanowskiego i św. Sebastiana. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości nie parkować samochodów na tej trasie w godzinach wieczornych.

 

4.     Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek i we wtorek.

 

5.     W Wielką Środę zapraszamy na spotkanie Koła Seniora o godz.15:30 do Sali św. Kingi.

 

6.     Wspólnota Nieustającego Różańca im. św. Jana Pawła II zaprasza na Mszę świętą w Wielką Sobotę o godz. 20:00.

 

7.     Można jeszcze nabywać świece wielkanocne, które możemy przynieść na Liturgię Wielkiej Soboty dla odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. 

 

8.     Dziękujemy za ofiarność na rzecz ubogich naszej parafii Państwu Wojciechowi i Urszuli Śliwom, właścicielom sieci sklepów "Paleo".

 

9.     Dzieci ze świetlicy św. Kingi w ramach zeszłotygodniowej kwesty i kiermaszu zebrały 2140zł 43 gr i 2€ - Bóg zapłać wszystkich ofiarodawcom!

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2 IV 2017

 

 

1.     Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje, które potrwają do środy. Nauki będą podczas Mszy świętych w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8:00 i 18:00. W środę Msza z namaszczeniem chorych o godz. 10:00, a pół godziny wcześniej spowiedź dla chorych - bardzo prosimy aby pomóc chorym przybyć na to rekolekcyjne spotkanie. Chciejmy w naszych modlitwach polecać Panu Bogu Rekolekcjonistę - ks. dr Pawła Gabarę oraz naszą parafię w tym szczególnym czasie nawrócenia.

          Spowiedź wielkanocna w naszej parafii będzie w Wielką Środę 12 kwietnia od 8:00 do 18:00.

 

2.     Jutro zapraszamy na adorację w intencji dzieci nienarodzonych, których życie jest zagrożone - początek o godz. 17:30.

 

3.     We wtorek przypada rocznica poświęcenia naszego kościoła. Również we wtorek zapraszamy na spotkanie wolontariuszy ŚDM do sali św. Kingi na godz. 19:00.

 

4.     Zapraszamy dziewczęta z klas drugich gimnazjum na spotkania do Bierzmowania, do sali św. Kingi na godz. 18:30, w najbliższą środę.

 

5.     W tym tygodniu zapraszamy na:

- adorację w ciszy w ramach "Nocy Nikodema", w czwartek od godz. 20:00 do 22:00

- spowiedź, w piątek od godz. 7:00 - 8:00 i od 16:00 - 18:00

Z racji I piątku będzie tylko jedna Droga Krzyżowa - o godz. 16:00.

 

6.     W przyszłą niedzielę wyruszy ulicami naszego miasta Droga Krzyżowa - od kościoła oo. Franciszkanów do kościoła św. Sebastiana. Początek o godz. 19:00.

 

7.     Serdecznie zapraszamy na modlitewne czuwanie z harcerzami z Hufca ZHP Wieliczka przy pomniku w Alei Jana Pawła II w 12ą rocznicę śmierci Papieża Polaka - dzisiaj (2.04) o godz. 21:00.

 

8.     Dzisiaj przed naszym kościołem kwestują wychowankowie świetlicy śa.. Kingi: od godz. 8:30 do 15:30. Zapraszamy również na kiermasz prac dzieci ze świetlicy obok dzwonnicy. Całość ofiar zostanie przeznaczona na dofinansowanie letniego wypoczynku podopiecznych placówki.

 

9.     Dziękujemy za wspieranie parafii tak poprzez modlitwę, jak i przez ofiary na tacę - zwłaszcza za wsparcie kwesty Zespołu Charytatywnego, którego wolontariusze zebrali: 2502zł 82 grosze i 2€. Bóg zapłać!

 

10.Bardzo dziękujemy właścicielom sklepów: POINT, PALEO i DELIKATESY CENTRUM za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki żywności organizowanej prze Caritas w dniach 24 i 25 marca.

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 III 2017

 

 

1.     W najbliższy czwartek młodzież gimnazjalna, po trzech latach przygotowania, przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Damiana Muskusa, podczas Mszy świętej o godz. 18:00. Bierzmowanie poprzedzi triduum dla młodzieży klas trzecich.

 

 

2.     W ramach dobrego przygotowania do Świąt Wielkanocnych będziemy przeżywali w dniach od 2 do 5 kwietnia rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Paweł Gabara. Nauki będą na każdej Mszy niedzielnej oraz w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy świętych o godz. 8:00 i 18:00. Specjalna Msza Święta dla chorych będzie w środę 5.03 o godz. 10:00, poprzedzona spowiedzią chorych pół godziny przed Mszą świętą.

 

3. W najbliższą środę nie będzie nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Serdecznie zapraszamy na modlitewne czuwanie z harcerzami z Hufca ZHP Wieliczka przy pomniku a Alei Jana Pawła II w 12ą rocznicę śmierci Papieża Polaka - 2.04 o godz. 21:00.

5.  Trwamy w wielkopostnych uczynkach miłosierdzia - dzisiaj możemy włączyć się w pomoc dla biednych rodzin w zorganizowaniu radosnego świętowania Wielkanocy, poprzez:

-  zakup paschalika wielkanocnego lub baranka

- ofiarę do puszek wolontariuszy Zespołu Charytatywnego

- kiermasz ozdób świątecznych Parafialnego Zespołu Caritas

6. W przyszłą niedzielę przy naszym kościele będą kwestować wychowankowie świetlicy św. Kingi. Odbędzie się również kiermasz ich prac. Całość ofiar będzie przeznaczona na dofinansowanie letniego wypoczynku wychowanków placówki.

 

7. Centrum Kultury i Turystyki zaprasza mieszkańców Wieliczki i okolic na warsztaty historyczne do Świetlicy Środowiskowej w Lednicy Górnej w poniedziałek (27.03) o godz. 17:30. Warsztaty odbędą się pt. "Rycerze i turnieje."

 

8. Automobilklub Krakowski oraz Miasto i Gmina Wieliczka w dniach 1-2 kwietnia organizują rajd pod nazwą "XI Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza". W związku z tym nastąpią utrudnienia w ruchu związane z zamknięciem ulic - szczegóły na plakatach w mieście oraz na stronie internetowej miasta oraz powiatu. Warto wziąć to pod uwagę przy wybieraniu się na Mszę o 18:00 w sobotę.

 

9. Pragniemy podziękować za troskę o potrzeby Wspólnoty Parafialnej, zarówno poprzez wsparcie duchowe, jak i materialne - Bóg zapłać!

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19 III 2017

 

 

1.     Z kalendarza liturgicznego:

- w poniedziałek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

- w sobotę Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, to zarazem Dzień Świętości Życia

 

2.     W poniedziałek zapraszamy na adorację w intencji osób uzależnionych oraz ich rodzin - początek o godz. 17:30.

 

3.     W środę mieszkańcy wielickich dekanatów są zaproszeni do pielgrzymowania i wspólnej modlitwy do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Początek o godz. 17:00 Mszą świętą a po niej procesja światła.

 

4.     W związku z Dniem Świętości Życia, zapraszamy w sobotę na nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17:30 będące przygotowaniem do podjęcia zadania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którą będzie można złożyć podczas Mszy świętej o godz. 18:00.

 

5.     Przed kościołem rozprowadzane są baranki paschalne Caritas a sprzed ołtarza można zabrać "tytki miłosierdzia" i wypełnione potrzebnymi artykułami przynieść do zakrystii do niedzieli 2 kwietnia.

 

6.     Informujemy o możliwości przekazania 1% podatku dochodowego za miniony rok na rzecz CARITAS, wspierając tym samym działa charytatywne prowadzone na terenie naszego miasta i gminy.

 

7.     W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem odbędzie się kwesta na rzecz ubogich z naszej parafii prowadzona przez Zespół Charytatywny.

 

8.     Kopalnia Soli "Wieliczka" zaprasza mieszkańców miasta i gminy do zwiedzania trasy turystycznej za symboliczną opłatą 2zł. Zwiedzać można codziennie od godz. 17.00 do 18.00, do dnia 26 marca.

 

9.      Wolontariusze Hospicjum Domowego dla dzieci ALMA SPEI zebrali w ubiegłą niedzielę 15.676zł 59 gr i 15€ - Bóg zapłać za wszelka ofiarność!

 

10.W dniu dzisiejszym przypada 4 rocznica inauguracji pontyfikatu Papieża Franciszka - otoczmy go zatem naszą modlitwą, o którą tak często prosi wiernych:

Pod Twoją obronę…

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12 III 2017

 

 

1.     Trwamy w wielkopostnym rozważaniu Męki Pana Jezusa na nabożeństwach pasyjnych w naszym kościele:

- w piątki, podczas Drogi Krzyżowej o godz. 16:15 dla dzieci, a o godz. 17:00 dla dorosłych

- w niedziele, podczas Gorzkich Żali - o godz. 17:00.

Za pobożne uczestnictwo w tych nabożeństwa pasyjnych można uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, czyli:

- stan łaski uświęcającej (bez przywiązania do grzechu lekkiego), przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

 

2.     Wspólnota Nieustającego Różańca Świętego im. św. Jana Pawła II zaprasza na Mszę świętą w środę, 15.03, na godz. 18:00.

 

3.     Wspólnota Ruchu Światło Życie i Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza na wspólną adorację krzyża w  najbliższy piątek, po wieczornej Mszy świętej.

 

4.     Przed kościołem rozprowadzane są baranki paschalne Caritas a sprzed ołtarza można zabrać "tytki miłosierdzia" i wypełnione potrzebnymi artykułami przynieść do zakrystii do niedzieli 2 kwietnia.

 

5.     Wolontariat ŚDM zachęca a do udziału w zbiórce zużytych tonerów na rzecz pomocy w sfinansowaniu leczenia Jakuba Nawrockiego - chłopca z terenu naszej gminy, cierpiącego na padaczkę lekoodporną. Szczegóły akcji oraz miejsca wyznaczone do oddawania tonerów na plakatach.

 

6.     Wolontariuszka Parafialnego Zespołu Caritas będzie od najbliższego tygodnia bezpłatnie wspomagać osoby indywidualne w  rozliczeniu Pit za 2016 r w zamian za przekazanie 1% na cele Caritas. Dyżury będą prowadzone we wtorki od g. 11.00-12.00 i środy od godz. 10.30-12.00 w biurze parafialnej Caritas obok sali św. Kingi. Zapraszamy!

 

7.     Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce zaprasza rodziny na spotkanie z cyklu "Familijna Niedziela", które odbędzie się 19.03 w auli na Rynku Górnym 6 - o godz. 12:00 spektakl teatralny "Zajęcza chatka".

 

8.     Dziękujemy za otaczanie wsparciem naszej wspólnoty parafialnej zarówno w modlitwie, jak i w składanych ofiarach pieniężnych - Bóg zapłać!

 

9.     Dzisiaj odbywa się przy naszym kościele kwesta na rzecz hospicjum dla dzieci ALMA SPEI, dlatego posłuchajmy teraz wolonatriuszy.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

5 III 2017

 

 

 

1.     Zachęcamy do podejmowania rozważania Męki Pana Jezusa poprzez nabożeństwa pasyjne w naszym kościele:

- w piątki - Droga Krzyżowa o godz. 16:15 dla dzieci, a o godz. 17:00 dla dorosłych

- w niedziele - Gorzkie Żale - o godz. 17:00.

Za pobożne uczestnictwo w tych nabożeństwa pasyjnych można uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, czyli:

- stan łaski uświęcającej (bez przywiązania do grzechu lekkiego), przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

 

2.     W poniedziałek modlitwa błagalna na ratunek dzieci nienarodzonych, których życie jest zagrożone - zapraszamy na godz. 17:30.

 

3.     We wtorek spotkanie wolontariuszy SDM w sali św. Kingi o godz. 19:00.

 

4.     W środę zapraszamy na spotkanie Koła Seniora do sali św. Kingi, na godz. 15:30.

 

5.     30 marca młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania podczas Mszy świętej o godz. 18:00. Zapraszamy więc na spotkanie organizacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum, które odbędzie sia. w środę 8.03 w sali św. Kingi, o godz. 18:30. Grupa środowa nie ma w tym dniu spotkania.

 

6.     W przyszłą niedziele będzie przy naszym kościele kwesta na rzecz hospicjum dla dzieci ALMA SPEI.

 

7.     W ostatnią niedzielę dzieci ze świetlicy św. Kingi zebrały podczas kwesty i kiermaszu ciast kwotę 3648 zł, 62 groszy i 2 euro. Bóg zapłać za to materialne wsparcie!

 

 

 

 

Dzisiaj jest

wtorek,
23 maja 2017

(143. dzień roku)

Święta

Wtorek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni

Polecamy strony